English    فارسی 
 
پزشکی بدون امضا به چه معناست؟

در خصوص "پزشکی که امضاءندارد" باید به اطلاع شما برسانم که مقصود از "امضاء" یک رد و نشان ثابت است که به شکل ثابت و تکرار شونده از سوی هر فرد ارائه می گردد. در مورد امور پزشکی زیبایی دقیقا عکس این مطلب صادق است، به گونه ای که به هیچ عنوان پزشک نباید رد و نشان ثابت و تکرار شونده در چهره مراجعان باقی بگذارد.

تبلور هنر یک پزشک زیبایی حاذق در این است که بتواند برای هر مراجعه کننده، برنامه زیبایی خاص او را تدوین و اجرا کند. درواقع علاوه بر خصوصیات فردی اجزاء چهره افرد مختلف ، سن، جنس، سلایق، شغل و موقعیت اجتماعی نیز باید در انتخاب و کاربرد روش های مختلف درمانی زیبایی مورد توجه قرار گیرد، لذا نگرش هنرمندانه و غیرتکراری پزشک زیبایی تاثیر بسیار تعیین کننده ای درنتیجه درمان ها ایفا می کند. به عنوان مثال نحوه تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی یک خانم میانسال که مدیر یک مدرسه است و از عینک استفاده می کند، با آقای مسنی که مدیر عامل یک شرکت بزرگ است، کاملا متفاوت است. همچنین پر کردن خط خنده در خانم جوانی که اخیرا به دنبال کاهش وزن شدید دچار این عارضه شده است، با پر کردن همین خط در یک خانم مسن که درجات شدیدتری از افتادگی پوست دارد، کاملا متمایز است.

این مطلب در مورد تمام روش های نوین علم پزشکی زیبایی صادق است و قرار نیست که از اصول ثابت علمی به شکلی ثابت و با روشی یکسان برای همه استفاده کنیم .در صورتی که نتوانیم هنر زیبایی شناسی و اصول علم پزشکی را برای زیباتر شدن تلفیق کنیم، حاصل کار، مراجعان بیشماری خواهند بود که به محض پا گذاشتن به عرصه های مختلف جامعه یا شرکت در میهمانی و جمع خانوادگی، همگی با هم به "امضاء آن پزشک" تبدیل خواهند شد.همه گونه ها، همه لب ها، همه بینی ها و پیشانی ها و همه خطوط چهره ها یکسان و مانند هم می شوند، به شکلی که پس از مدت زمان کوتاهی خصوصیات ثابت چهره همه مراجعان که حالا شبیه به هم شده اند ناخودآگاه بیننده را به یاد نام پزشکشان خواهد انداخت. چنین پدیده ای که وجود رد و اثر ثابت در چهره مراجعان یا همان "امضاء پزشک" است، کاملا به دور از اصول و مبانی علم نوین پزشکی زیبایی و مغایر با هنر زیبایی شناسی چهره است

متاسفانه آنچه در میانه تلاش روزافزون ما برای زیباتر شدن گم شده است، فردیت چهره مان و رمز و راز پنهان در پس خلقت اجزای صورتمان است.

آنچه من تلاش دارم با تلفیق علم پزشکی و هنر زیبایی شناسی به مراجعان گرانقدرم هدیه کنم رسیدن به "زیبایی اختصاصی" و منحصر به فردشان است، از این رو با اتکا به پشتوانه علمی و بهره مندی از سال ها تجربه، از اقدامات و روش های تکراری و معمول پرهیز می کنم و به هیچ عنوان اصرار ندارم در چهره مراجعان، رد و اثر ثابتی از خود بر جای بگذارم، زیرا اعتقاد و باور قلبی من بر این است که زیبایی شما خاص چهره شماست و این زیبایی خاص نباید در هیچ فرد دیگری همتا داشته باشد و قرار نیست که به بهانه زیباتر شدن، همه ما شبیه به هم شویم.

   

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد