English    فارسی 
 
نقشه راه گنج زیبایی اختصاصی
نقشهراه گنج زیبایی اختصاصی

زیبایی صورت حاصل زیبایی هر یک از اجزا آن درکنار یکدیگر است. چه بسا چهره‌هایی که ما آنها را زیبا نمی‌دانیم ولی اگر چشم و ابرو و یا جزئی دیگر از صورت آن افراد به تنهایی دیده ‌شوند، به نظر زیبا بیایند. نکته کلیدی برای آنکه یک متقاضی زیبایی صورت، ‌به مقصود خود یعنی "زیبایی طبیعی و اختصاصی"برسد، این است که اقدامات زیبایی بر یک یا چند جزء از صورت او متمرکز نشود و هر تغییری در تناسب با سایر اجزای آن انجام شود. 

بيوتى پلن (Beauty Plan) يا برنامه جامع زيبایی اختصاصى، شامل يک مسیر مشخص و زمان بندى شده براى زيبايى شماست. شما با داشتن اين برنامه، يك نقشه راه، در اختيار داريد و مى دانيد كه در فواصل معين به چه نقاطى مى رسيد و نهايتا مقصدتان چه خواهد بود. اين برنامه مى تواند شامل استفاده از كرم هاى مرطوب كننده و ضد آفتاب باشد. مهم اين است كه اين برنامه با توجه به سن، نوع پوست، اجزاء چهره، موقعيت اجتماعى، سلائق و خواسته هاى شما، طراحى مى شود. هدف از طراحى و اجراى اين برنامه مراقبت از گنج زيبايى اختصاصى شماست.بنابراين با توجه به معاينات انجام شده و موارد فوق، صرفا مخصوص خود شما طراحى مى شود. چه بسيار كسانى كه با هزينه هاى گزاف و انجام اقدامات بزرگ و كوچك، زمان وهزينه هاى مادى و معنوى بسيارى را صرف رسيدن به زيبايى مى نمايند اما از آنجا كه بدون برنامه ريزى اوليه و بدون داشتن Beauty Plan  اقدام نموده اند، آنچه كه در نهايت بدست آورده اند، نه زيبايى بلكه مجموعه اى از تاثيرات نامناسب و ناهماهنگ در چهره شان بوده است.


دوستان مهربان، هريك از شما چهره خاص خود را داريد و داراى ويژگى هاى منحصر به فرد خودتان هستيد. همچنين سن و موقعيت اجتماعى شما يكى از فاكتور هاى كليدى در بهبود سلامتى و زيبايى پوست صورتتان است.

براين اساس شما به يك شيوه كه كاملا مخصوص شماست زيبا مى شويد و دخترتان به يك شيوه ديگر و مادرتان هم به اين ترتيب. هيچ دو نفرى آنقدر شبيه نيستند كه بتوان نسخه زيبايى يكسانى برايشان نوشت و يا هيچ نسخه اثر بخشى وجود ندارد كه بر صورت دو نفر يك نتيجه مشابه را به جا گذارد. آنچه شما را زيبا، جوان و منحصر به فرد مى كند اين است كه برنامه زيبايى اختصاصى برايتان تدوين شود و توسط متخصص طب زيبايى به مراقبت و جوانسازى پوست بپردازيد.

فكر مى كنم شما بارها افراد مختلفى را ديده باشيد كه دست به اقدامات جوانسازى و زيبايى صورت زده اند و همگى به يك شكل و شيوه تغيير كرده اند. اولا هر تغييرى لزوما منجر به زيبايى نمى شود. ثانيا اينكه 10 نفر همگى لبهايشان شبيه هم شده باشد و به يك مدل خط هاى صورتشان با ژل و يا چربى پر شده باشد، نشان از اين دارد كه متخصص زيبايى آنها دقت نظر كافى به عناصر زيبا شناختى صورت آنها نداشته است و اصطلاحا اقدام به كپى كارى و سرى دوزى كرده است.مثلا اگر کسی لب‌های باریکی دارد و مایل به برجسته ساختن آنهاست، نباید توجهش را معطوف به بزرگ کردن لب‌ها کند. زیرا مهم‌تر از بزرگ‌تر شدن لب‌ها،  توجه به تناسب اندازه لب‌ها در کل صورت است.دلیل عمده اینکه کسانی که تزریق لب انجام می‌دهند، به شدت به چشم می‌آیند و همه متوجه می‌شوند که آنها اقدام  به برجسته‌سازی لب کرده‌اند، این است که پزشک زیبایی آنها ، توجهی به تناسب و ترکیب اجزای صورت نداشته است و صرفا سوزن تزریق را در محل لب‌ها فرو آورده و عمل برجسته‌سازی را انجام داده است. در صورتی که اگر دقت کافی در تناسب هر جزء صورت مصروف شود و دید زیبا‌شناختی پزشک همراه او باشد، نوع و شیوه تزریق و میزان آن در هر فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود و نتیجه آن هم لب‌هایی است که اولا زیبا شده اند اما متناسب با چهره خودفرد زیبا شده اند و ثانیا هر کسی به راحتی متوجه این که  دقیقا چه تغییری انجام شده است، نمی‌‌شود.

یک نکته بسیار مهم اینکه حتی ممکن است فرد متقاضی تزریق لب، اساسا نیازی به تزریق نداشته باشد. یکی از مراجعان اخیر من، خانمی 55 ساله بودند که تقاضای برجسته‌سازی لب‌ها را داشتند. پس از بررسی و انجام اقداماتی در صورت وی، اساساًلب‌های وی زیباتر شدند و او بی نیاز از تزریق لب‌ها شد.
بنابر آنچه گفته شد، زیبایی صورت زمانی حاصل می‌شود که همه اجزای آن در کنار هم مورد معاینه پزشک زیبایی قرار گیرند و برای رسیدن به زیبایی، یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم صورت پذیرد. برنامه جامع زیبایی اختصاصی و یا همان بیوتی پلن در حقیقت یک برنامه زمانبندی شده است که پس از معاینات و ارائه مشاوره به متقاضی ارائه می‌شود و کلیه ملزومات و نیازمندی های وی را برای رسیدن به زیبایی شامل می‌گردد.

ویژگی های بیوتی پلن (Beauty Plan)

1- منحصر به فرد بودن برنامه جامع زیبایی اختصاصی: 
هر کس برنامه‌‌ای متناسب با چهره خود و سن و موقعیت اجتماعی‌اش را دریافت می‌کند و هیچ گاه برنامه جامع درمانی برای 2 نفر با چهره های گوناگون و سن و موقعیت اجتماعی متفاوت، یکسان نخواهد بود.
 
2- نیاز به پیگیری و استمرار برنامه‌ها:
برنامه جامع زیبایی اختصاصی شما به نحوی تدوین می‌شود که شما به عنوان یکی از ارکان مهم زیبایی صورتتان، لازم است که تداوم و استمرار اقدامات و مراقبت ها را پیگیری کنید و در حقیقت شما خودتان به زیباتر شدن و جوان ماندنتان کمک می کنید.
 
3- منطقی بودن هزینه‌ها:
اگر چه خدمات با کیفیت و مطلوب زیبایی فی نفسه هزینه‌های خاص خود را داراست ولی داشتن برنامه جامع زیبایی اختصاصی باعث می‌شود اولاً هزینه‌هایی که شما می‌کنید به ثمر برسد و شما را واقعاً به زیبایی و جوانی نزدیک کند و ثانیاً موجب جلوگیری از اقدامات غیر مؤثر و پراکندگی و هدر‌رفت وقت و انرژی و پول شما می‌شود.
 
4- شما کارشناس پوست صورت خود می‌شوید:
شما از همان جلسه اول مشاوره و معاینه، اطلاعات فراوانی در خصوص پوست صورتتان و نحوه مراقبت از آن به دست می‌آورید اما با پیگیری و تداوم برنامه جامع زیبایتان، رفته رفته آن قدر نسبت به زیبایی صورت خود مهارت‌های مراقبتی پیدا می‌کنید که عملا یک کارشناس زبده در زمینه پوست صورتتان خواهید شد.
 
5- مصنوعی نمی‌شوید:
برنامه جامع زیبایی اختصاصی به نحوی تنظیم می‌شود که شما را به شکل کاملاً  طبیعی زیبا کند.  معنای جامع بودن این برنامه ، همان تناسب و ترکیبی است که در مقدمه به آن اشاره کردم. هرگز روی بخش یا جزئی از صورت شما آن قدر متمرکز نمی شویم که به اصطلاح عامیانه، آن جزءصورتتان جیغ بزند و بگوید من را تغییر داده‌اند؛ بلکه به شکلی اقدام می‌شود که کل صورت زیباتر و تمامیت چهره جوان‌تر می‌گردد. بدون اینکه اثری از تغییرات عجیب و غیر قابل قبول باشد.
 
چه باید کرد ؟
 
برای آنکه به زیبایی اختصاصی برسید،لازم است که برنامه جامع زیبایی یا بیوتی پلن شما توسط یک پزشک زیبایی طراحی و تدوین شود. در گام اول ، شما با مراجعه به کلینیک خدمات پزشکی، مورد مشاوره و معاینه قرار می گیرید. پس از آنکه بررسی های لازم و کافی در مورد پوست و چهره شما انجام شد و ویژگی های فردی و اجتماعی تان توسط پزشک زیبایی در نظر گرفته شد،برنامه جامع زیبایی شما تدوین می‌شود. یادتان باشد، این برنامه فقط مخصوص به خود شماست و مادر، خواهر، دختر و دوست شما هر کدام برنامه مخصوص به خود را خواهند داشت. در نتیجه، شما نباید پس از آنکه کارشناس پوست خود شدید و برنامه جامع زیبایی‌تان را دریافت کردید، برای کسی، چیزی تجویز کنید. زیبایی شما خاص چهره شماست و قابل تعمیم به چهره دیگران نیست.
 
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد